Jak dbać o włosy na jesieni życia?

Jak dbać o włosy na jesieni życia?

Przeglądając media społecznościowe oraz artykuły publikowane w Internecie niejednokrotnie można odnieść wrażenie, że wszelkiej maści problemy zdrowotne, w tym te ściśle związane ze skórą głowy oraz włosami, dotykają przede wszystkim osoby młode. Nie jest to prawdą, bowiem odpowiednio dbać o swoją fryzurę muszą także seniorzy. To właśnie oni stają przed nieznanymi młodszym ludziom bolączkami, z których chyba najpoważniejszymi są spadek syntezy kolagenu oraz utrata elastyczności skóry. Szczególnie pierwsza z wymienionych kwestii może prowadzić do znacznego pogorszenia się stanu fryzury i jej niezadowalającej gęstości.

To jednakże nie wszystko, bowiem lekarze informują, iż osoby w jesieni życia stawić muszą czoła także gorszemu krążeniu krwi w obszarze skóry głowy, przez co dostarczane wraz z dietą oraz suplementami składniki odżywcze czy mikroelementy nie są w stanie dotrzeć do cebulek włosowych powodując ich prawidłowy porost. Nie należy także bagatelizować typowych dla podeszłego wieku zmian o podłożu hormonalnym, które to z kolei prowadzić mogą bezpośrednio do miniaturyzacji mieszków włosowych. Im będą one mniejsze i słabsze, tym większe występuje ryzyko, że z biegiem czasu nastąpi niekontrolowane przerzedzanie się i wypadanie włosów, z którym trudno będzie sobie poradzić…i to nawet przy zastosowaniu najlepszych dostępnych na rynku kosmetyków czy środków pielęgnacyjnych.

Czy osoby takie muszą ze smutkiem pogodzić się ze swoim losem i przyjąć do wiadomości, że wraz z postępem w latach będą one musiały zaakceptować przyspieszające łysienie? Jak najbardziej nie! Wystarczy, że seniorzy – czy to samodzielnie czy też w towarzystwie osoby im bliskiej – odwiedzą nasz salon, w którym to mogą się oni poddać bezpiecznemu, nieinwazyjnemu oraz trwającemu dosłownie kilka chwil zabiegowi polegającemu na wizualnym zwiększaniu objętości włosów przy wykorzystaniu jednego z najbardziej niezwykłych osiągnięć medycyny estetycznej. Mowa oczywiście o sprayach i proszkach wzbogaconych o włókna keratynowe, które to od razu po aplikacji zaczynają przylegać do naturalnej fryzury, sprawiając że zaczyna ona prezentować się o wiele bujniej i zdrowiej. Co więcej, efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, a więc nie występuje konieczność regularnych odwiedzin w salonie, co dla osób w podeszłym wieku mogłoby okazać się bardzo niekomfortowe. Jeżeli mają one problemy z poruszaniem się, jednak w dalszym ciągu pragną cieszyć się pięknymi włosami, mogą one nabyć proszki i spraye z naszej oferty zagęszczania włosów https://toppikpolska.pl, a następnie aplikować je samodzielnie w zaciszu własnego domu. Produkty, które znajdują się w naszym portfolio są w pełni bezpieczne, a dodatkowo nie powodują podrażnień czy reakcji alergicznych, a więc używane mogą być przez każdego z naszych klientów, niezależnie od płci czy wieku! Zachęcamy do kontaktu w przypadku, gdyby pragnęli Państwo uzyskać dodatkowe informacje odnośnie asortymentu dostępnego w ramach naszego salonu!