Masaż Warszawa, czyli masaż dobry na wszystko

Masaż Warszawa, czyli masaż dobry na wszystko

Człowiek niewątpliwie jest jednością duszy i ciała. Jeśli ciało ma się dobrze, lepiej również ma się dusza. A ponieważ w dzisiejszych, zabieganych czasach łatwiej jest zaspokoić potrzeby ciała, wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z terapii masażami.

Masaż jest prawie tak stary, jak istniejąca ludzkość. Wywodzi się z Chin i Indii, gdzie był jednym z elementów rytuału religijnego. W Grecji natomiast masaż miał duże znaczenie dla sportowców, którzy brali udział w igrzyskach olimpijskich.

Masaż Warszawa – dobroczynne właściwości

Stanowczo można uznać, iż każdy człowiek swój stres gromadzi w innym miejscu ciała. Masaż ma przede wszystkim za zadanie rozluźnić mięśnie pasa barkowego, miednicy i szyi, w których to najczęściej i najchętniej gromadzą się pokłady „złej energii”. Poza tym wpływa pozytywnie na samą skórę, która staje się elastyczna i gładka. Masaż również zwiększa zdolność mięśni do pracy, bo już po pięciominutowym masażu gotowość mięśni do wysiłku wzrasta aż pięciokrotnie. Pod jego wpływem zwiększa się również elastyczność i wytrzymałość ścięgien, więzadeł oraz stopień ruchomości stawów. Dotyk dłoni pobudza ponadto układ krwionośny i limfatyczny, zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów wynikających z przemiany materii, ułatwia odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, dzięki czemu ułatwia pracę serca. Dzięki masażowi naczynia krwionośne rozszerzają się i wzrasta szybkość obiegu krwi. Male tego masowanie polepsza ukrwienie układu pokarmowego, co w dużym stopniu poprawia trawienie i przyswajanie substancji odżywczych. Pod wpływem masażu zwiększa się również ilość przepływającej krwi przez nerki.

Tak naprawdę każdy z nas może sobie samemu codziennie zrobić masaż. Nawet taki najzwyklejszy jak szorowanie ciała pod prysznicem specjalną rękawicą. Niestety z masażem nie należy przesadzać. Osoby chore na padaczkę, kobiety w ciąży z podwyższonym ciśnieniem powinni najpierw zasięgnąć opinii lekarza.

Jeśli szukasz sprawdzonego masażysty, wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz hasło, np. masaż Warszawa.

Zadzwoń:
+48 574 389 656

Zobacz stronę:
https://swiatyniadakini.pl/o-nas/
masaż Warszawa

Dojazd: