PORTALE PARTNERÓW

Dlaczego zaczęłam kupować w aptekach internetowych?

Dlaczego zaczęłam kupować w aptekach internetowych?

Niewiele robiłam zakupów w aptekach, ale jak zdecydowałam się na zajście w ciążę to się znacząco zmieniło i zaczęłam coraz częściej kupować produkty w aptekach. Przed zajściem w ciążę zaleca się brać preparaty zawierające kwas foliowy (czyli witamina B9), żeby odpowiednio przygotować organizm. Zakupy zaczęły się więc od kwasu foliowego i preparatów zawierające kwasy omega 3. Codzienna dieta przyszłej matki powinna być zbilansowana, zawierać odpowiednie ilości witamin i składników mineralnych, żeby dostarczyć dziecku odpowiednich wartości odżywczych. Odpowiednie odżywianie i zdrowy tryb życia powinny być jednak najważniejsze, a ewentualna suplementacja produktami z aptek powinna być dodatkiem.

Jakie produkty najczęściej zamawiałam w aptece internetowej już po urodzeniu dziecka?

Mleko modyfikowane, witaminę d dla niemowląt, kremy do pielęgnacji dziecka (Sudocrem, Linomag), no i mokre chusteczki, bo tego zużywaliśmy mnóstwo. Mleko modyfikowane też zużywaliśmy w dużych ilościach. Przydał się również Otcenisept, bo zdarzały się sytuacje, że trzeba było coś zdezynfekować. Dla siebie kremy na rozstępy, witaminy, żeby wspomóc organizm po ciąży. Szczególnie preparaty zawierające kwasy omega, ponieważ nie zaleca się jedzenia surowych ryb w czasie ciąży, jak również w czasie karmienia piersią. Surowe ryby mogą zawierać rtęć i dlatego ich spożywanie nie jest rekomendowane kobietom w ciąży i karmiącym matkom. Chociaż w przypadku karmienia piersią jest to mniej restrykcyjne, z zastrzeżeniem, żeby świeże ryby były kupowane ze sprawdzonego, dobrego źródła.

W początkowym etapie życia dziecka zakupów w aptece było dużo. Aby zmniejszyć kwotę wydawaną w aptekach zdecydowałam się na zakup w aptece internetowej. Szybciej i taniej, bez wychodzenia z domu. Trudnością był wybór najlepszej, najtańszej apteki internetowej. Część produktów tańsza była w jednej aptece, część tańsza w innej. Pomocna okazała się porównywarka cen w aptekach internetowych mojeApteki.pldzięki której można porównać łączną kwotę zakupów. Można tam też utworzyć i zapisać na później swoje koszyki produktów, które najczęściej kupujemy w aptekach. Różnice w cenach między apteką sprzedającą online, a apteką stacjonarną są naprawdę duże. Sięgają nawet kilkunastu złotych na jednym produkcie. Dlatego, aby oszczędzić pieniądze i czas korzystam z zakupów w aptekach internetowych.