Brak klientów? Networking motorem Twojego biznesu!

Brak klientów? Networking motorem Twojego biznesu!

Wkładasz cały swój trud i zaangażowanie w to, by Twoja firma, którą stworzyłeś i pielęgnujesz jak własne dziecko, rosła, przynosiła zyski i abyś mógł być z niej dumny. I tak jak przy dziecku nie dosypiasz, nie dojadasz, stale doglądasz i myślisz, co jeszcze możesz zrobić, by Twoje dziecko funkcjonowało lepiej. Masz zaufany zespół współpracowników, dobrą strategię, a i tak nie wiedzie się Twojej firmie tak, jak się spodziewałeś. Co jeszcze możesz zrobić?

Networking – Właśnie dziś

Jeśli jesteś kobietą, to najchętniej swoje problemy przegadasz z kimś, kto Cię zrozumie. Tak powstają grupy wsparcia dla rodziców czy kluby dla początkujących matek. Istotą jest wówczas podtrzymywanie relacji, wymiana informacji i doświadczenia, wspólne pomysły i działania. Podobnie funkcjonuje networking, którego praktykowanie we współczesnym biznesie według badań ma decydujący wpływ na osiągnięcie sukcesu Twojej firmy. Jest on tworzeniem sieci znajomości we własnej branży i poza nią oraz podtrzymywanie nawiązanych relacji.

Co zyskasz przez działania networkingowe?

Networking to wzajemne zaufanie i poparcie. Dzięki Twojej obecności na kolacjach, spotkaniach czy eventach osiągniesz następujące korzyści:

  • Nawiążesz kontakty i współpracę z nowymi i potencjalnymi klientami;
  • Rozwiniesz swoje kompetencje, ludzie z pasją podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem;
  • Zaprezentujesz swój biznes, uzyskasz pomoc i poradę w swojej branży;
  • Otrzymasz dostęp do sprawdzonych towarów i usług;
  • Pozyskasz zlecenia dla swojej firmy.

Jak jeszcze można się spotkać?

Najlepiej w cztery oczy. Okazją są: targi, zjazdy, prelekcje, konferencje. Możesz także zostać klubowiczem grupy biznesowej, która w Twojej okolicy organizuje np. śniadania biznesowe i zainspiruje Cię do dalszych działań networkingowych.

 

 


Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *