Olejowanie włosów – jak robić to dobrze?

Olejowanie włosów – jak robić to dobrze?

Wbrew pozorom olejowanie włosów nie jest nowością – już od dawna kobiety wywodzące się z kultury arabskiej i hinduskiej wykorzystywały dobroczynne właściwości olejów. To właśnie dzięki nim mogły cieszyć się zdrowymi i lśniącymi włosami bez skomplikowanych zabiegów u fryzjera.

Czy każda z nas może olejować włosy?

W tym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla włosów zniszczonych, suchych czy łamiących się, jak i dla włosów zdrowych i zadbanych. Wystarczy dobrać odpowiedni olej do rodzaju włosów (w zależności od kondycji oraz struktury włosa) i będziesz mogła cieszyć się zdrowymi i gładkimi włosami.

Jaki olej wybrać?

Olej powinien być dobrany tak, aby jak najlepiej odżywiał i wnikał w strukturę włosa. Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie czy posiadamy włosy wysoko czy niskoporowate. Jest to główny czynnik wpływający na to, jaki rodzaj oleju powinnyśmy wybrać. W przypadku włosów wysokoporowatych najlepiej sprawdzą się oleje o dużych cząsteczkach. Jeśli jednak nasze włosy należą do grupy niskoporowatych, lepiej wybierzmy oleje o mniejszych cząsteczkach.

Top 5 olejków do włosów

  • Olejek migdałowy – pomaga w regeneracji uszkodzonych końcówek i zabezpiecza je przed przesuszeniem i uszkodzeniem
  • Olejek arganowy – nawilża skórę głowy oraz poprawia kondycję włosów
  • Olejek lniany – zapobiega puszeniu się oraz rozdwajaniu końcówek
  • Olejek kokosowy – wzmacnia włosy oraz odżywia skórę głowy
  • Olejek z pestek śliwki – jest lekki, szybko się wchłania oraz pozostawia na włosach delikatny zapach marcepanu

Pierwsze olejowanie – jak zacząć?

Jedną z metod jest olejowanie na sucho. Zabieg najlepiej wykonać przed snem, tak aby olej pozostał na włosach przez co najmniej kilka godzin. Na suche włosy nakładamy olej (wystarczy kilka łyżeczek, w zależności od długości oraz gęstości włosów) dokładnie rozczesując włosy palcami od nasady aż po same końce. Najlepsze efekty zauważymy, gdy włosy owiniemy ręcznikiem, tak aby przez całą noc pozostały w cieple. Rano na włosy nakładamy dowolną odżywkę lub maskę. Po odczekaniu wyznaczonego przez producenta czasu możemy umyć dokładnie włosy szamponem tak, aby wypłukać resztki oleju oraz odżywki. Oprócz wyżej opisanego sposobu istnieje mnóstwo innych, równie dobrych i sprawdzonych metod m.in. olejowanie na mokro.

Korzyści wynikające z olejowania

  • poprawia kondycję włosów
  • daje szybkie efekty
  • ochrania włosy przed czynnikami zewnętrznymi
  • wzmacnia cebulki
  • odżywia skórę głowy

Najważniejszą korzyścią wynikającą z olejowania włosów jest to, że cały zabieg możemy wykonać w zaciszu swojego domu, bez profesjonalnych urządzeń czy drogich kosmetyków. Zabieg ten wspaniale zda egzamin podczas urządzania domowego SPA – jako jeden z elementów naturalnej pielęgnacji. Więcej informacji o zabiegach które możesz wykonać w domu w poniższym artykule:

Domowe SPA

 


Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *