https://codeengineers.com/pl/definition/79-4-x-x-x/Jump-Page-windu
Portal modowy dla wszystkich miłośników ubrań, dodatków i nie tylko! Bądź modna razem z nami! Śledź najnowsze trendy i wybierz z nich coś dla siebie! Stwórz swój styl przy pomocy naszych porad, wskazówek i newsów! Zapraszamy! - artykuł seo portal modowy - http://myfash.pl/
kazda nasza naprawa otrzymuje gwarancje, jak rowniez jest udokumentowana i potwierdzona na pismie dla klienta. likwidacja szkod komunikacyjnych warszawa wola swiadczymy kompleksowe uslugi zarowno dla osob indywidualnych jak rowniez dla firm w zakresie obslugi flot samochodowych. jeszcze nigdy likwidacja szkod komunikacyjnych – warszawa wola nie byla tak latwa! zajrzyj do serwisu altmot i przekonaj sie osobiście - http://altmot.pl/.
tanie kurtki zimowe dla dzieci na lulany.pl, zapraszamy. tanie kurtki zimowe dla dzieci tanie kurtki zimowe dla dzieci z dostawa do domu, zapraszamy. chcesz kupic dziecku ciepla i niebanalna kurtke na zime? tanie kurtki zimowe dla dzieci znajdziesz u nas! serdecznie zapraszamy!          https://lulany.pl/telewizory-led/     Marco specjalne szkic ołówki biały węgiel ołówki czarny profesjonalny węgiel drzewny sztuki podkreślić szkic Art pastelowe ołówki     taśma rzepowa samoprzylepna

Zdjęcie punktowe zęba czy panoramiczne, które wybrać

Zdjęcie punktowe zęba czy panoramiczne, które wybrać

Doctor holding and looking at dental x-ray

Kto z nas nie zmierzył się z nagłym uciążliwym bólem zęba? Często leczenie w ciemno nie przynosi rezultatów i konieczna jest bardziej rozbudowana diagnostyka. Do badań dodatkowych zaliczamy między innymi te radiologiczne. Jeśli chcesz się dowiedzieć, które zdjęcia warto wykonać w określonych sytuacjach i czego możesz spodziewać się po wizycie u ortodonty czy stomatologa – czytaj dalej.

Po co wykonywać jakiekolwiek zdjęcia?

Często pacjenci nie są przekonani do inwestowania w szczegółową diagnostykę ich problemów stomatologicznych. Niezależnie od powodów – jest to duży błąd. Pierwszą obawą, z którą można się spotkać jest niechęć do naświetlania się. Warto wiedzieć, iż aparaty rentgenowskie na przestrzeni lat bardzo się rozwinęły technologicznie, są coraz bezpieczniejsze i pozwalają uzyskać radiogramy coraz lepszej jakości. Nie stanowią więc zagrożenia dla prześwietlanego, choć oczywiście istnieją przeciwwskazania do przyjmowania promieni X.

Nie powinniśmy również kierować się oszczędnością, gdyż niejednokrotnie rentgen szczęki pozwala na dobranie prawidłowego leczenia i niewydawanie pieniędzy na nietrafioną terapię.

Jakie są wskazania do wykonania panoramy?

Do wykonania każdego rodzaju zdjęcia są inne wskazania. Lekarz planując leczenie określonego schorzenia potrzebuje konkretnych informacji, których dostarczy mu właśnie takie zdjęcie. Skierowanie na zdjęcie panoramiczne szczęki możemy otrzymać w celu oceny całości uzębienia oraz otaczających tkanek, a także stawów skroniowo-żuchwowych. Zdjęcie pantomograficzne pozwala nawet na profilaktyczne sprawdzenie obecności próchnicy czy jakości wypełnień. Pacjentów kieruje się na nie również przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego i przeprowadzeniem implantacji do kości. Dodatkowym wskazaniem są choroby przyzębia, które także diagnozuje się na podstawie tego typu radiogramów.

W jakim celu w takim razie wykonuje się zdjęcia jednego zęba?

Oprócz panoram bardzo często w diagnostyce wykorzystuje się punktowe zdjęcie zęba. Ten rodzaj rentgenów umożliwia uwidocznienie od jednego do maksymalnie czterech zębów pacjenta. Do wskazań możemy przede wszystkim zaliczyć wszelkie zmiany zapalne obejmujące wierzchołek korzenia konkretnego zęba, kontrolę wypełnień, szczególnie tych, które kończą prowadzone przez lekarza leczenie kanałowe. Dodatkowo dzięki obrazowaniu tylko jednej struktury i uzyskaniu zdjęcia dobrej jakości możemy diagnozować źródło bólu konkretnego zęba. Warto również zaznaczyć, iż takie zdjęcie może być wykonywane w przeciwieństwie do pantomogramu bez skierowania lekarza prowadzącego.

Dowiedz się więcej na https://panoramicdent.pl/