Jeśli nie peruka to co? Systemy uzupełnień włosów!

Jeśli nie peruka to co? Systemy uzupełnień włosów!

Osoby trapione przez łysienie nie są skazane jedynie na peruki. Innowacyjną metodą na ukrywanie efektów łysienia są systemy włosów. Co je wyróżnia i na czym polega ich wyjątkowość?

Wiele przyczyn, ten sam efekt

Nadmierne wypadanie włosów jest powszechną przypadłością, która nie oszczędza kobiet ani mężczyzn. Przyczyny łysienia są bardzo różnorodne, podobnie jest potencjalne sposoby opóźniania tego przykrego procesu. Najczęstsze rezultaty wypadających pukli to łyse zakola i czubek głowy (tzw. gniazdko), choć w niektórych przypadkach łysienie może przyjmować formę plam skóry pozbawionej owłosienia także w innych częściach głowy. Faktem jest, że niezależnie od tego, jaką postać przybiera wypadania włosów, zawsze jest to uciążliwe i wstydliwe doświadczenie dla osoby, która musi stawiać czoła łysieniu.

System włosów – spersonalizowana peruka

Jakie możliwości ma człowiek, który nie chce zgodzić się na powiększające się łyse plamy na swojej głowie? Pierwszą z nich jest zabieg medyczny – transplantacja włosów. Wiąże się on jednak z ingerencją w tkanki, pewną dozą ryzyka i dyskomfortu, a także konkretnym wydatkiem finansowym, przez co wiele osób kieruje się ku innym rozwiązaniom. Jakim? Wciąż najpopularniejszym sposobem na ukrywanie łysiny są peruki. Znane od wieków i stosowane w różnych celach peruki są gotowymi fryzurami, które mogą zastąpić oryginalne pukle. Zdecydowanie większe pole manewru oferują systemy uzupełnień włosów. To nic innego jak peruki przygotowywane na zamówienie klienta. Już na etapie projektowania osoba zamawiająca system może wybrać określone parametry swoich nowych włosów: długość, kolor, skrę, gęstość i materiał, z którego zostanie wykonana nowa fryzura. Po stronie klienta jest też decyzja o sposobie mocowania włosów i bazie systemu. To wszystko sprawia, że dzięki systemowi włosów możemy mieć dokładnie taką fryzurę, o jakiej zawsze marzyliśmy, bez kompromisów, które narzucają nam peruki. Co więcej, systemy włosów pozwalają przygotować fryzurę obejmującą całą powierzchnię głowy lub tylko jej fragment pozbawiony włosów.