Peruka naturalna a podróż samolotem

Peruka naturalna a podróż samolotem

Jesteśmy wręcz przekonani, że znaczna część naszych czytelników wręcz uwielbia podróże. Niejednokrotnie są to zapewne weekendowe wyprawy w granicach naszego kraju, jednakże wycieczki na drugi koniec globu zapewne również nie stanowią rzadkości. Jeżeli chcemy przemieścić się o kilkaset do kilku tysięcy kilometrów od naszego obecnego miejsca zamieszkania, przygotować się musimy na wydatki związane z lotem samolotem…ale także zaznajomić się z zasadami przelotu, które co ciekawe obejmują także peruki naturalne.

Na przestrzeni ostatnich lat świat stał się o wiele mniej bezpiecznym miejscem niż był jeszcze do niedawna. W znacznej mierze winę za ten stan rzeczy ponoszą ataki terrorystyczne, w przypadku których jako broń do siania strachu i dezorganizacji społeczeństwa wykorzystywane są właśnie samoloty. Aby zdarzeń takich było jak najmniej, przed przelotem konieczne jest dokładne sprawdzenie dokumentów każdego pasażera, a w niektórych sytuacjach także przeprowadzenie kontroli osobistej. Oznacza to, że przeszukane mogą zostać nasze rzeczy osobiste, natomiast my będziemy zmuszeni do zdjęcia z siebie okrycia wierzchniego, aby udowodnić strażnikom, że nie przenosimy pod nim jakichkolwiek przedmiotów niebezpiecznych czy też zakazanych przepisami obowiązującego prawa. Musimy mieć świadomość, że jeżeli w podróż udajemy się w peruce naturalnej lub syntetycznej, strażnik dokonujący kontroli może nam nakazać jej zdjęcie, aby sprawdzić, czy jej wnętrza nie wykorzystano do przenoszenia narkotyków, niebezpiecznych narzędzi lub innych regularnie szmuglowanych przedmiotów. Nie musimy się obawiać tej procedury – pomimo, że jest ona nieco niekomfortowa, to jeżeli nie mamy nic na sumieniu, peruka zostanie nam zwrócona, będziemy mogli ją założyć ponownie, a następnie udać się na pokład samolotu. Jeżeli jednakże podróżujemy wraz z osobami z naszego bliskiego otoczenia, a więc rodziną lub przyjaciółmi i nie chcemy, by w taki sposób dowiedzieli się oni, że nosimy perukę, warto przepakować ją do specjalnej torby i oddać ją do kontroli jako element bagażu podręcznego. Wysokiej jakości torbę nabyć można na portalach aukcyjnych w cenie nieprzekraczającej stu złotych, a więc jeżeli podróżujemy często i pragniemy do absolutnego minimum ograniczyć czas trwania ewentualnych kontroli osobistych, jej zakup okazać się może strzałem w dziesiątkę.

Warto także spakować do torby choćby podstawowe produkty nawilżające i odżywiające, bowiem w miejscu do którego się udajemy panować będzie z całą pewnością inna wilgotność, natomiast silne słońce, porywisty wiatr lub częste opady deszczu sprawić mogą, że nabyty jeszcze w Polsce produkt szybko się zmechaci lub poplącze. Nie musi nam to jednak psuć wycieczki – wystarczy podstawowy niezbędnik posiadacza peruki oraz miękki grzebień lub szczotka o szerokim rozstawie ząbków, dzięki którym zawsze prezentować się będziemy doskonale, niezależnie od tego gdzie się znajdziemy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego salonu, gdzie nasi pracownicy odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania!