Peruki – sposób na walkę z nudą

Peruki – sposób na walkę z nudą

Chyba każdy z nas odczuwa czasami chęć zmiany wizerunku. Prostym, a zarazem skutecznym sposobem na dodanie sobie atrakcyjności i pewności siebie jest rewolucja na głowie. Niestety, wymarzoną metamorfozę często uniemożliwiają techniczne kwestie (transformacji drapieżnej, krótkiej fryzury w blond loki nie dokona żaden, nawet najlepszy fryzjer). Na szczęście, żyjąc w XXI wieku, mamy wiele alternatyw, dzięki którym możemy odświeżyć swój wygląd i spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Coraz większa rzesza trendsetterek kochających kreatywną zabawę modą inwestuje w peruki syntetyczne lub naturalne. Czy warto wyposażyć się w niebanalny dodatek? Jaki model wybrać i jak o niego dbać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Peruka na wielkie i małe wyjścia

Jeszcze do niedawna peruki kojarzone były z substytutem włosów dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby, których skutkiem było wypadanie lub wyraźne przerzedzenie się czupryny. Dzisiaj rola peruk wybiega znacznie dalej. Peruki naturalne i syntetyczne stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników mody. Każdy baczny obserwator trendów bez problemu zauważy, że pokaźna rzesza influencerów, gwiazd muzyki i ekranu rezygnuje z naturalnych, nieco nudnych włosów na rzecz awangardowych peruk. I nic w tym dziwnego: zakup peruki to przede wszystkim ogromna wygoda. Diametralna zmiana nie musi być okupiona zniszczonymi rozjaśnianiem, prostowaniem i kręceniem pasmami, godzinami spędzonymi u fryzjera czy wysokimi kosztami. Dzięki peruce czas przygotowań do wielkich wyjść znacząco się skraca – wystarczy upiąć swoje pukle i nałożyć sztuczną, już wystylizowaną fryzurę.

Peruki naturalne i syntetyczne – jaką wybrać?

Salony perukarskie oferują dwa główne rodzaje peruk – naturalne oraz syntetyczne. Podstawowym czynnikiem wyróżniającym oba warianty jest ich główny budulec. Jak sama nazwa wskazuje, peruki naturalne tkane są z włosów pochodzących od ludzi, natomiast syntetyczne – z fabrycznie produkowanego, sztucznego materiału. Peruki naturalne wykonywane są z włosów różnego pochodzenia. Na europejskim rynku najbardziej cenione są te utkane z włosów słowiańskich wyróżniających się największą miękkością, połyskiem i delikatnością. Niestety, inwestycja w naturalną perukę jest większym obciążeniem dla budżetu niż kupno peruki sztucznej. Na zakup kosztownej, ręcznie wykonanej peruki z dziewiczych włosów decydują się przeważnie osoby, dla których staje się ona nieodłączną częścią codziennego życia (czyli na przykład osoby cierpiące na łysienie plackowate, pacjenci po chemioterapii oraz zmagający się  z innymi typami łysienia lub poważnymi kłopotami zdrowotnymi). Oczekiwania kreatywnych dusz szukających sposobu na wyróżnienie się z tłumu spełnią syntetyczne odpowiedniki peruk naturalnych.

Peruki syntetyczne produkowane są z materiału do złudzenia przypominającego rosnący na głowie włos. Jeszcze do niedawna jakość tego typu wyrobów pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiaj, dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii produkcji, peruki syntetyczne doskonale się prezentują. W szerokiej ofercie znajdziemy zarówno modele o naturalnym, subtelnym wyglądzie (na przykład lekko falowane, brązowe pukle albo proste blond pasma), jak i fantazyjne fryzury, które będą wyrazistym i niesztampowym uzupełnieniem letniej stylizacji (niekwestionowanym hitem są obecnie włosy w pastelowych kolorach albo różnokolorowe warkocze).

Codzienna pielęgnacja peruk syntetycznych

Sztuczne włosy pozbawione są naturalnego pancerza ochronnego w postaci łuski, dlatego nie należy narażać ich na uszkodzenia mechaniczne. Kontakt peruki z prostownicą, lokówką albo suszarką może bezpowrotnie zniszczyć pasma. Podstawą pielęgnacji peruki jest jej regularne czyszczenie z kurzu i innych zanieczyszczeń. Do mycia sztucznych włosów nie używa się standardowych szamponów, a specjalnie przeznaczonych do tego kosmetyków. Pukle na dłużej zachowają swoją miękkość i blask, jeśli będą  wygładzane specjalnym balsamem.

Nowoczesne peruki – Katowice, Kraków i okolice

Peruka będzie spełniać swoją rolę tylko wtedy, gdy będzie starannie dopasowana do konkretnego użytkownika. Gdzie kupić odpowiednią perukę? Pod lupę należy wziąć przede wszystkim specjalistyczne salony perukarskie. Kraków i Katowice są miastami słynącymi z kilku renomowanych punktów tego typu. Z pewnością należą do nich salony Rokoko, które znajdziemy w największych miastach w Polsce, w tym także w stolicy Górnego Śląska i największym mieście Małopolski. W profesjonalnych salonach możemy nie tylko nabyć perukę spełniającą nasze oczekiwania, ale również skonsultować się z doświadczonym doradcą, który pomoże znaleźć wariant dopasowany do obwodu głowy, typu urody oraz budowy anatomicznej. Sprzedający powinien także udzielić podstawowych informacji na temat pielęgnacji wybranego produktu.


Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *