PORTALE PARTNERÓW

Suchy basen z kulkami, czyli zabawa na każdą porę roku

Suchy basen z kulkami, czyli zabawa na każdą porę roku

A little Asian boy is playing with a lot of blue and yellow balls. And eyes looking at the camera With a happy smile.

Suchy basen z kulkami to ukochana rozrywka małych dzieci. Maluchy potrafią przesiadywać w nich godzinami, szalejąc wśród setek kolorowych piłeczek. Ta forma zabawy jest często spotykana w galeriach handlowych, parkach rozrywki, czy przedszkolach. Dzięki różnym rozmiarom basenów, dostępnym na rynku, można je mieć również w domu. To doskonały pomysł na prezent, który zapewnia świetną zabawę niezależnie od aury panującej za oknem. W okresie jesienno-zimowym z powodzeniem może zastąpić ogrodowy, dmuchany basen – zamiast pluskać się w wodzie, dzieci mogą w domowym zaciszu zanurzać się w basenie pełnym kulek. Wiosną i latem można wstawić go do ogrodu – zapewni aktywną rozrywkę na świeżym powietrzu.

Baseny z piłeczkami dla dzieci mają nie tylko wartość rekreacyjną – wspomagają też procesy rozwojowe maluchów. Na przykładzie różnobarwnych kulek dziecko uczy się kolorów i kształtów, a wymyślając różne zabawy z ich udziałem, rozwija wyobraźnię. Chwytanie piłek wspomaga koordynację ruchową, a rzucanie do celu rozwija koncentrację i sprawność. Dźwięki przez nie wydawane zachęcają do ruchu, pozwalając na przyjemne spożytkowanie energii, której dzieciom nigdy nie brakuje. Zbierając kulki po zabawie, przy okazji mogą uczyć się utrzymywania porządku i trenować liczenie. Bawiąc się w grupie, maluchy uczą się dzielić z innymi i współpracować. Baseny podświetlane zapewniają dodatkowe atrakcje wizualne, stymulując zmysły dzieci. Suchy basen z piłeczkami, który ma ciekawy kształt stanowi urozmaicenie sali zabaw, czy pokoju dziecięcego i budzi w najmłodszych przyjemne skojarzenia. Niektóre modele posiadają dodatkowe schodki, a nawet zjeżdżalnie, co zapewnia jeszcze większą frajdę.

Kupując suchy basen z kulkami, należy zadbać, aby produkt był bezpieczny. Powinien posiadać wszystkie niezbędne atesty, potwierdzające że jest wykonany z materiałów odpowiednich do kontaktu z dziećmi. Kulki muszą mieć gładkie krawędzie, aby nie ryzykować zranienia się maluchów. Powinny być wyprodukowane z certyfikowanego tworzywa, które nie stanowi zagrożenia dla zdrowia nawet w przypadku polizania, czy pogryzienia. Wysoka jakość wykonania oznacza również trwałość zabawki – dobry produkt będzie służył latami, zachowując właściwości takie jak intensywne kolory, foremny kształt piłeczek, czy odporność basenu na uszkodzenia.

Basen z kulkami ma wiele zalet zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców – to idealna metoda na zajęcie naszych pociech nawet w deszczowe dni, kiedy nie mogą bawić się na dworze. Sprawdzi się również jako atrakcja na imprezach urodzinowych. To świetna i pożyteczna rozrywka dla wszystkich dzieci, której zazdrości niejeden dorosły.


Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *